fbpx

„Szerepcsere” – Gyáli Horgászpark

"Szerepcsere" - Gyáli Horgászpark

A horgászat világa egy fotós szemszögéből

Az idei évben, hosszú idő után, először engedtem meg magamnak, hogy én legyek a horgász, nem pedig a fotós. Idén számos horgászfilmet és fotót készítettem horgászok számára, de most a „szerepcsere” alkalmával, egyszerre lettem horgász és tartalomgyártó. A Gyáli Horgászpark felé vettem az irányt a feleségemmel, hogy a kettes álláson horgásszak. Szombat reggeltől vasárnap délutánig foglaltuk be a faházat. Ez az állás nem a legnépszerűbb hely a tavon, épp emiatt kihívásokkal teli hétvégét ígért. Korábbi látogatásaim során azonban sikerült annyira kiismernem a területet, hogy pontosan tudjam, hol vannak azok a részek, ahol a pontyok általában áthaladnak. A célom az volt, hogy ezeket a mozgásban lévő halakat „útközben” megállítsam, és partra tereljem.

Taktika:

Kombi és Spinner Rigek használata

Mivel a megfelelő előke kiválasztása kulcsfontosságú volt, kombi és spinner riget használtam. Ezek az előkék biztosították számomra at, hogy az etetőhajós behúzás során ne gubancolódjanak össze az előkéim a behúzások során.

Etetési stratégia

A csaliválasztás is kritikus tényező volt, hiszen a PD – Natúr és Csili már számtalan alkalommal bizonyította hatékonyságát. Az etetésemre 8-10 szem bojlit használtam, amiből egy párat meg is feleztem. Kiegészítésképp, hogy hamarabb hatást érjek el, zúzott bojlit is szórtam az etetőhajó tartályába.

Kettes állás:

Tudomásom szerint, nem a legkelendőbb állások egyike a kettes állás. Nem könnyű pálya, de egy párszor horgásztam már idén ezen az álláson, így volt időm kitapasztalni az előttem elterülő meder alakulását. A szektor jobb oldalán, a partszélben található egy nagyobb gödör, amit úgy éreztem, mindenképp szeretnék meghorgászni. Számomra azonban a favorit hely, a hosszú sziget jobb oldalán található átjáró, ahonnan több halat is sikerült már idén szákba terelnem. Most sem volt ez másképp, hiszen 2 db pontyot sikerült fognom erről a helyről.

„Hóember” csalikombináció

A horgászat során sokat ötletet merítettem Dani tanácsaiból, akivel számos alkalommal beszéltünk ki az általa preferált stratégiákat és csalikombinációkat. Ezúttal bizalmat szavaztam egy „hóember” kombinációnak: a 20 mm-es Csili balansz és a 16 mm-es Natúr lebegő kombinációja remekül teljesített. Ezzel sikerült egy 8 kilogrammot meghaladó pontyot fognom, míg a 20 mm-es Natúr balansz csalival két, öt kilogramm körüli pontyot sikerült horogra csalnom. A csalik kombinációja olyan eredményt hozott, amit nem csupán szerencsének, hanem jól átgondolt taktikának is tulajdoníthatok.

Eredmények és élmények

A célom, hogy sikerüljön néhány pontyot fogni egy kevésbé népszerű, nehezebb pályán, teljesült. A mini túra végére sikerélményben gazdagodva tértem haza. Számomra ez a horgászat most többet jelentett, mint pusztán a halak kifogását: lehetőséget adott, hogy új oldalról is megtapasztaljam a horgászat és a tartalomgyártás izgalmát.

Zárásképp: YouTube tartalomgyártás és a következő lépés

A hétvégi élményekről és a horgászatomról készült egy YouTube videó is, amely megtekinthető a csatornámon. Ebben bemutatom, hogyan értem el ezeket az eredményeket és hogyan váltam egyszerre tartalomgyártóvá és horgásszá a szerepcsere alkalmával. Ha érdekel a horgászat, és szívesen merítenél inspirációt saját stratégiáidhoz, mindenképpen kukkants rá a Bojliverzum YouTube csatornámra!

https://youtu.be/RqgNfFrcddE

Oszd meg másokkal!

További blogok

Horgász Tartalomgyártás
Milu

War of Carp – Háromfa

Tartalomgyártás a War of Carp horgászversenyen. Amikor a War of Carp horgászverseny sorozat rendezője, Baráth Márkó idén ismét minket kért

Elolvasom

Szeretnél értesülni a következő posztjaimról?

Nincs más teendőd csak feliratkozni a hírlevél szolgáltatásomra!
Fotóvarázs Blog
Karácsonyi Fotózás Budapest
Karácsonyi fotózás

Szeretnél részt venni egy karácsonyi fotózáson? Gyere és nézd meg milyen ajánlattal készültem számodra!